O blogu

100RY blog

O blogu 100RY w 3 pytaniach ( 2x dlaczego? i jedno po co?):

Dlaczego blogujesz?

Bloguję, bo chcę dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem z zakresu storytellingu (nie tylko w biznesie). Chcę inspirować ludzi do słuchania i wykorzystywania historii w życiu osobistym i zawodowym.

Dlaczego?

Dziś komunikaty wysyłane przez firmy giną, bo jesteśmy nimi bombardowani z każdej strony. Odrzucamy informacje, bo mamy ich nadmiar. Nie lubimy reklam. Mamy znacząco obniżony próg percepcji na nie. Nie lubimy jak nam się próbuje coś wciskać. Jesteśmy coraz bardziej świadomi manipulacji i trików marketingowych. Mamy coraz większy wybór. I co za tym idzie coraz większe wymagania.

Ok, ale po co w takim razie narracje?

Bo chętnie słuchamy ciekawych historii. Tego nie mamy nigdy dość. Opowiadanie i słuchanie historii  wnosi wartość do naszego życia osobistego i zawodowego. Opowieści przemycają cenne informacje i wartości omijając bariery w naszej percepcji, niejako otwierając nas na przekaz.

Opowieści sprawdzają się w biznesie, pomagają się wyróżnić, zdobywać klientów, budować markę, uczą słuchania, komunikacji i rozbudzają ciekawość świata. To tylko niektóre z korzyści, jakie umożliwiają. Z czasem będę na blogu pokazywał coraz większe spektrum.

___

Więcej na mój temat przeczytasz na stronie O mnie.